top of page
СТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ХМАРНО-ОРІЄНТОВАНОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ УЧНІВ ЗАСОБАМИ СЕРВІСУ GOOGLE CLASSROOM

Згідно Вікіпедії Google Classroom – це безкоштовний веб-сервіс, створений компанією Google для навчальних закладів з метою спрощення створення, поширення і класифікації завдань безпаперовим шляхом. Основна мета сервісу – прискорити процес поширення файлів між вчителями і учнями. Може використовуватися у школах, або у закладах вищої освіти викладачами та студентами.

Google Classroom об'єднує в собі: Google Drive (Диск) для створення і обміну завданнями, Google Docs (Документи), Sheets (Таблиці) та Slides (Презентації), для візуалізації й представлення інформації, організації спільної роботи учнів на уроці, YouTube для розміщення навчальних відео, Gmail для спілкування і Google Calendar для створення розкладів та організації відеоконференцій. Учні можуть бути запрошені вчителем до класу через код курсу, чи автоматично імпортуватися з шкільного сайту. Для кожного класу створюється окрема папка на Google диску відповідного користувача Google Drive, куди учень може подавати роботу, яку має оцінити вчитель. Мобільні додатки, доступні на iOS і Android, дозволяють користувачам робити фото та прикріпляти їх до завдань, ділитися файлами з інших додатків та мати оффлайн доступ до інформації. Викладач може відстежувати прогрес кожного учня, й після перевірки його роботи, може повернути її разом з коментарями.

Усі функції в середовищі доступні й зрозумілі не тільки вчителю інформатики, а й можуть використовуватися вчителями-предметниками з достатнім рівнем сформованості інформаційно-цифрової компетентності.

Для того щоб, розпочати роботу в Google Classroom вчителю й учням необхідно мати аккаунти в Google. Вчитель має зайти під своїм Google аккаунтом на відповідний сайт (http:// classroom.google.com) й створити навчальний клас для учнів.

 Навчальний клас з роміщенням у ньому необхідних матеріалів створюється за наступною схемою:

  1. На головній сторінці сайту за допомогою інструмента Додати (+) додаємо назву класу.

  2. Розміщуємо  навчальні матеріали  у вкладці Потік («Лента»). Для цього створюємо Новий запис й за допомогою відповідних інструментів завантажуємо й зберігаємо необхідні файли з комп’ютера, Google Диска, YouTube та створюємо гіперпосилання на веб-сторінки з Інтернету.

  3. На вкладці Завдання за допомогою кнопки Створити створюємо завдання для учнів. Завдання систематизуємо за темами, вводячи назву теми у відповідне текстове поле. Обираємо кому призначено завдання (окремим учням чи всьому класу), тип завдання (якщо тестове завдання – використовуємо вбудовану Google Форму), визначаємо кількість балів й термін здачі.

 

 

  1. Клікнувши на кнопці Подивитися завдання у вкладці Завдання,  можемо передивитися загальну інформацію щодо статусу завдань (виконано/невиконано), кількості отриманих балів кожним учнем, зберегти результати усього класу в узагальненій Excel таблиці й роздрукувати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1.  Запрошуємо учнів до створеного класу й надсилаємо їм код класу. На вкладці Користувачі у розділі Учні за допомогою кнопки Додавання вводимо електронні адреси учнів й клікаємо на кнопці Запросити.

  2.  Учні отримують запрошення на свої електронні скриньки й приєднуються до класу, клікнувши на кнопці Приєднатися.

  3. На своїй сторінці учні можуть скачувати надані вчителем матеріали й відправляти виконані завдання вчителю на перевірку, працювати над спільними завданнями, ставити запитання й залишати коментарі, переглядати повідомлення від учителя про виконання своїх завдань.

  4. Усі надіслані учнями завдання автоматично зберігаються у папці на Google Диску.

  5. За допомогою Google Календаря, розміщеного на вкладці Завдання, складаємо розклад уроків  й плануємо навчальні вебінари та консультаційні відеоконференції.

 

 

  6. Учень отримує на електронну адресу запрошення з посиланням для під’єднання й також може          під’єднуватися до конференції з Google Календаря на своїй класній сторінці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Перегляд учнем запрошення на конференцію

 

Кількість навчальних класів, які може створити вчитель необмежена. Але треба пам’ятати, що  одному обліковому запису вчителя й учня безкоштовно надається хмарне сховище для зберігання матеріалів обсягом до 15 Гб.

На початку створення класу користувачам пропонується створення освітнього середовища на безкоштовній для навчального закладу платформі G Suite for Education, щоб використовувати цей варіант потрібно буде надати розробникам інформацію щодо вашого навчального закладу й  домену на якому розташовано сайт закладу.

22.png
33.png
55.png
44.png
bottom of page